Witamy w naszym sklepie!!!

Przed dokonaniem zakupu prosimy o zapoznanie się z naszym regulaminem.

1. Informacje ogólne

Właścicielem sklepu internetowego MOJE BIJOU jest firma FHU „SILVEX” Zbigniew Sowiński z siedzibą w Częstochowie przy ulicy Sportowej 94a m 12 działająca na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej NIP: 5731741475 Regon: 241953182
W ofercie naszego sklepu znajdują się wyroby srebrne próby 925 (w tym kolczyki, łańcuszki, naszyjniki, bransoletki, pierścionki, obrączki, komlety i inne) sprzedawane pod marką SILVEX® oraz biżuteria sztuczna.

2. Zasady zamawiania

Zamówienia można składać 24h na dobę.
Zamówienia wysyłamy maksymalnie w ciągu 7dni roboczych, zazwyczaj jednak wysyłka następuje w ciągu 24h od momentu zaksięgowania na naszym koncie należności za zakupione towary. W przypadku, gdyby czas realizacji miał ulec wydłużeniu, zostaną Państwo o tym powiadomieni.
Po dokonaniu zamówienia w naszym sklepie prosimy o uzupełnienie niezbędnych informacji, takich jak adres do wysyłki czy sposób płatności. Składając zamówienie oświadczają Państwo, że wpisane dane są poprawne i prawidłowe. Niekompletne lub nieprawidłowe dane adresowe mogą wpłynąć na wydłużenie czasu realizacji zamówienia. W takim przypadku sprzedający - Moje Bijou - nie bierze odpowiedzialności za wydłużenie czasu realizacji.
Kupujący i Sprzedający stają się stronami umowy w momencie zatwierdzenia formularza zamówienia przez Kupującego.
Składając zamówienie, Kupujący zobowiązuje się do odebrania zamówionego towaru.
Standardowo, do każdego zamówienia, wystawiany jest paragon fiskany. Na życzenie Kupującego Sprzedający wystawia Fakturę VAT. Kupujący wyraża zgodę na wystawianie faktur VAT przez Sprzedającego bez podpisu odbiorcy, na podstawie złożonych zamówień.
W naszym sklepie istnieje możliwość realizacji "specjalnych zamówień Klienta". Jeśli ktoś ma życzenie zamówić jakiś wyrób według własnego życzenia (np. długość łańcucha, rozmiar pierścionka) prosimy o stosowny e-mail. W korespondencji określimy szczegóły zamówienia przyjętego do realizacji.

3. Płatności

Za towary zakupione w naszym sklepie można zapłacić:
- przelewem (płatność z góry)
- za pobraniem (płatność przy odbiorze przesyłki)
- poprzez płatności PAY U
- poprzez płatności Przelewy 24
- za pomocą kart płatniczych (operatorem kart płatniczych jest PayPro SA Agent Rozliczeniowy, ul. Kanclerska 15, 60-327 Poznań, wpisany do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000347935, NIP 7792369887, Regon 301345068)
- bezpośrednio (w przypadku odbioru osobistego)


Przelewu można dokonać na nasze konto bankowe:

ING BANK ŚLĄSKI SA Oddział 394 w Czestochowie nr 38 1050 1142 1000 0090 9387 0773

Im szybciej dokonają Państwo zapłaty - tym szybciej nastąpi realizacja zamówienia!!!! Na przelew czekamy do 7 dni.
Zamówienie nie zostanie zrealizowane - z powodu braku terminowej zapłaty, albo rezygnacji z zamówienia przez Klienta.

4. Wysyłka

Wysyłka towaru jest realizowana w ciągu 24 godzin roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty należności na naszym koncie bądź złożenia zamówienia płatnego przy odbiorze. Nie odpowiadamy za spóźnienia wynikające ze strony operatorów przesyłek.
Koszty przesyłki doliczane są zawsze jednorazowo, niezależnie od ilości zakupionych przedmiotów i wynoszą odpowiednio:

- list polecony priorytetowy 9,3zł
- paczkomat 11zł
-
paczkomat pobranie 15zł
- paczka 24 11,8 PLN
- paczka 24 pobranie 15zł
- przesyłka kurierska 18zł 
- przesyłka kurierska pobraniowa 21zł
-
przesyłka zagraniczna (Poczta Polska) 21zł
- odbiór osobisty w naszych sklepach stacjonarnych w Częstochowie 0zł

5. Zwroty

Jeśli nie są Państwo usatysfakcjonowani zakupami w naszym sklepie mają Państwo możliwość zwrotu towaru. Zgodnie z Ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014r (Dz.U.2014r poz 827 z póź, zm) Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podania przyczyny. Należy uprzednio poinformować o zamiarze odstąpienia od umowy. Przesyłka zwrotna powinna zawierać:
1. Towar podlegający zwrotowi - koniecznym jest, aby zwracany towar posiadał NIEODERWANE METKI
2. Wypełniony formularz odstąpienia od umowy (https://mojebijou.pl/odstapienie-od-umowy.pdf)
3. Dowód zakupu (paragon lub faktura VAT)

Zwrot pieniężny za towar następuje w ciągu 14 dni roboczych od daty otrzymania zwrotu przesyłki.
Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta zwracany jest również koszt najtańszego zwykłego sposób dostawy dostępnego w Sklepie Internetowym (jeżeli konsument zamiast najtańszej przesyłki pocztowej wybrał droższą kurierską zwracany jest koszt najtańszej przesyłki pocztowej). W przypadku zwrotu części zakupionych towarów - koszt dostawy nie podlega zwrotowi

Zwroty pieniężne wykonywane są wyłącznie na konto bankowe wskazane przez Kupującego. NIE ODBIERAMY PRZESYŁEK "ZA POBRANIEM"

6. Reklamacje

W przypadku ujawnienia wady technicznej wyrobu prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, a następnie prosimy o odesłanie towaru listem poleconym na wskazany adres, wraz z dowodem zakupu (paragon, faktura VAT) oraz pisemnym określeniem powodów reklamacji. Koszty odesłania reklamowanego produktu są zwracane wyłącznie po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji. Uszkodzony towar zostaje naprawiony, wymieniony na inny - pełnowartościowy, lub - jeśli będzie to niemożliwe - zostanie Państwu zwrócona równowartość ceny towaru wraz z kosztami przesyłki.
Wszelkie reklamacje rozpatrywane są najpóźniej w ciągu 14 dni od ich wpłynięcia.

7. Postanowienia końcowe

Ponieważ biżuteria w większości przypadków "świeci się", jest przezroczysta albo może mieć opalizujące zabarwienie - nie da się jej *idealnie* sfotografować. Światło flesza często odbija się od przedmiotów powodując, iż wydają się być nieco jaśniejsze, albo jeśli są przezroczyste - że mają nieco inny odcień. Nie jest to podstawą do reklamacji!!!
TOWAR JEST ZAWSZE DOKŁADNIE SPRAWDZANY
Uszkodzenia mechaniczne powstałe w trakcie użytkowania biżuterii nie podlegają gwarancji. Naprawa uszkodzonej biżuterii - jeśli w danej sytuacji jest możliwa- obciąża finansowo klienta.


Kupujący zobowiązuje się do przestrzegania zasad niniejszego regulaminu. Umowa może zostać wypowiedziana przez Sprzedającego w trybie natychmiastowym, gdy Kupujący narusza postanowienia niniejszej umowy.
Cała zawartość serwisu mojebijou.pl jest objęta ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego i nie może być w żaden sposób przetwarzana czy kopiowana bez pisemnej zgody Sprzedającego.

W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy Kodeksu Cywilnego.